من حوالى سنوات اصيبت بحالة اكتئاب واخدت دواء اسمه وارفارين مع ادويه اخ

من حوالى 3 سنوات اصيبت بحالة اكتئاب واخدت دواء اسمه وارفارين مع ادويه اخرى منظمه للسيروتونين والدوبامين .استمريت ع العلاج شهر الا اسبوع وكان المقرر شهر كامل..السؤال هل ادوية الاكتئاب تؤثر ع الذكاء حيث انى اشعر انى اصبحت بطيئه فى التفكير ..وشكرا....

2015-06-15
1 إجابة
اولا وارفارين ده مش دوا اكتئاب، ده دوا سيولة دم، غالبا الدوا بتاع حضرتك اسمه "فافرين".. تاني حاجة ادوية الاكتئاب يجب الاستمرار عليها لمدة ست شهور بعد زوال الاعراض، مش مجرد شهر أو أقل.. وبالتالي بطء التفكير ده غالبا من تأثير الاكتئاب شخصيا لأن الأدوية لسه ماشتغلتش، لأنها بتبدأ شغل اصلا بعد ٢٠ يوم من بداية تعاطيها. أنصحك بمراجعة الطبيب النفسي اللي وصفلك الدوا 2
د. ديفيد جورج مشرقي
الطب النفسي - 2015-06-15
اولا وارفارين ده مش دوا اكتئاب، ده دوا سيولة دم، غالبا الدوا بتاع حضرتك اسمه "فافرين".. تاني حاجة ادوية الاكتئاب يجب الاستمرار عليها لمدة ست شهور بعد زوال الاعراض، مش مجرد شهر أو أقل.. وبالتالي بطء التفكير ده غالبا من تأثير الاكتئاب شخصيا لأن الأدوية لسه ماشتغلتش، لأنها بتبدأ شغل اصلا بعد ٢٠ يوم من بداية تعاطيها. أنصحك بمراجعة الطبيب النفسي اللي وصفلك الدوا

هل ترغب في التحدث الى طبيب نصياً أو هاتفياً؟

يمكنك الحصول على استشارة مجانية لأول مرة عند الاشتراك

أسئلة وإجابات مجانية مقترحة

أسئلة وإجابات مجانية مقترحة

19,673 سؤال طبي مشابه تمت الإجابة عليه

فيديوهات طبية

آخر مقاطع الفيديو من أطباء متخصصين

144 طبيب موجود حالياً يمكنه الإجابة على سؤالك!

الاستشارة التالية سوف تكون متوفرة خلال 4 دقائق

ابتداءً من 5 USD فقط ابدأ الآن

الأسئلة الأكثر تفاعلاً

أطباء متميزون لهذا اليوم
site traffic analytics